Co powinien jeść corgi

Od początku: przygotuj dwie miski (pisaliśmy o nich wcześniej w zakładce „Zanim pojawi się corgi”). W jednej ciągle powinna być swieża, czysta woda. Druga będzie służyć do podawania karmy i szczeniak będzie miał z nią kontakt tylko w czasie jedzenia.

Karma: przynajmniej przez pierwsze dwa tygodnie karmimy szczeniaka zgodnie z zaleceniami hodowcy i podajemy karmę taką, którą jadł do tej pory. Ograniczymy w ten sposób stres towarzyszący szczeniakowi na początku w nowym domu. Później możemy zacząć podawać inną karmę, z którą na przykład mamy dobre doświadczenia lub dobre opinie naszych znajomych. Pamiętajmy aby kupować karmy tylko najlepszej jakości, które umożliwią naszemu szczeniakowi prawidłowy wzrost i rozwój.

Karmienie: na zjedzenie przygotowoanej porcji karmy, daj szczeniakowi nie więcej niż 10 minut. Jeśli nie zjadł wszystkiego, proszę zabierz miskę. Pamiętaj, aby karmienie odbywało się w stałych określonych porach. To pozwoli szczeniakowi nauczyć się odpowiednich nawyków i będzie pomocne w procesie nauki toalety.

Co powienien jeść corgi? Na początku najbezpieczniej podawać karmę, którą szczeniak jadł dotychczas. Aby urozmaicić dietę do 6 miesiąca szczeniak może otrzymywać również kozie mleko. Później możemy wprowadzać świeże mięso, warzywa, ryż.