MARIAZELL

Austria to bardzo piękny kraj. W zeszłym roku udało nam się zwiedzić Pałac Schonbrunn, Plac Św. Szczepana oraz Muzeum Historii Naturalnej. W tym roku bardzo chcieliśmy zobaczyć Annaberg, Mariazell oraz jezioro Erlaufsee. Tym razem pojechał z nami Academia Canis IMPRESSIVE vel PRESLEY. Poniżej kilka zdjęć z tej przepięknej wycieczki. Zobaczcie sami .

Annaberg – gmina w Austrii, w kraju związkowym Dolna Austria, w powiecie Lilienfeld. Liczy 537 mieszkańców. Annaberg położony jest na wysokości 976 m n.p.m..

Mariazell – miasto w Austrii, w kraju związkowym Styria, liczy około 3900 mieszkańców. Mariazell znajduje się na wysokości 976 m n.p.m.

Sercem miasta Mariazell jest punkt pielgrzymek i  wspaniała bazylika.

W miesiącach letnich region wokół Mariazell oferuje wiele relaksujących zajęć, a także spokojne wycieczki piesze i wspinaczkowe:

1. Warto poznać Bürgeralpe Mariazell z kolejką linową, park przygód Holzknechtland i Biberwasser, wyciąg wodny „WakeAlps” i różne trasy „BikeAlps” dla rowerów górskich.

2 .Zobacz miasto Mitterbach z wyciągiem krzesełkowym, wózkami górskimi, ogrodem wspinaczkowym i licznymi górskimi szlakami turystycznymi.

3. Trzeba odkryć cud natury Erlaufsee pływając, nurkując i żeglując.

Można przy tym cieszyć się sztuką, kulturą i kulinarnymi smakołykami w skarbcu  w pobliżu bazyliki, w miejscowym muzeum Mariazell, podczas przejażdżki koleją muzealną, zwiedzając piernikową piekarnię „Lebzelterei Pirker”, miejsce produkcji słynnego ziołowego likieru żołądkowego, pracownię Pantherstrick Arzberger oraz „Aptekę Matki Łaskawej”.

Podczas  adwentu w Mariazell znajduje się największy tradycyjny targ świąteczny, który  oferuje różne sztuki i rzemiosła, regionalne specjały i niezliczone koncerty i oferty dla całej rodziny, pozwalające wczuć się w świąteczny nastrój.

Zimą jeden z najnowocześniejszych wyciągów prowadzi na doskonale przygotowane trasy „Bürgeralpe”, tor saneczkowy i snowpark na Gemeindealpe.