REWA

Bardzo lubimy spędzać wolny czas nad polskim morzem. To prawie 600 km z naszego domu, ale trudy podróży znikają zaraz po przyjeździe. Szum morza, mewy, piasek i ciepla woda w zatoce. Cóż można chcieć więcej? Odwiedziliśmy juz różne miejsca na polskim wybrzeżu ale jednak Rewa jest dla nas wyjątkowa.

Rewa –  wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie puckim, w gminie Kosakowo, między Gdynią a Puckiem, na Kaszubach. Miejscowość z dwoma letnimi kąpieliskami i dwiema przystaniami morskimi dla rybaków (pasy plaży).

Nazwa miejscowości wzięła się od rewy, piaszczystej mielizny ciągnącej się od czubka cypla, niemal nieprzerwanie, do brzegu Mierzei Helskiej.

Rewa leży u ujścia Mostowych Błot. Miejscowość w całości położona jest w Nadmorskim Parku Krajobrazowym i jest objęta specjalnym obszarem ochrony siedlisk „Zatoka Pucka i Półwysep Helski”. 

Ruch turystyczny związany jest z położeniem. Piaszczysty Cypel Rewski, osłaniający niewielką zatoczkę, sprzyja uprawianiu windsurfingu i kitesurfingu. Rewa stanowi alternatywę dla często zatłoczonych miejskich kąpielisk Trójmiasta