UK

Już od dłuższego czasu myśleliśmy o podróży do Wielkiej Brytanii na Euro Corgi 2018 i w końcu zdecydowaliśmy się pojechać. Na początku było wiele problemów z rejestracją i otrzymaniem numeru ATC. Na szczęście udało nam się zrobić wszystko przed upływem terminu. Zabraliśmy ze sobą suczkę Academia Canis WHISPER, która urodziła się w naszej hodowli. Nasza podróż trwała prawie 23 godziny, w tym prom z Dunkirk do Dover. Niestety, w hotelu nie było wolnych pokoi, w którym odbywały się pokazy, więc musieliśmy poszukać innego miejsca.

Ale to wszystko nie jest ważne, ponieważ najważniejszą rzeczą dla nas było uczestnictwo w Euro Corgi. Byliśmy jedynymi hodowcami, którzy przyjechali z Polski. Nasza ZOSIA – Academia Canis WHISPER, zaprezentowała się świetnie. Pokazaliśmy ją w dwóch klasach. W obu klasach była na podium.

Oczywiście wystawa to nie tylko prezentacja psów, ale także okazja do spotkania się z innymi hodowcami i właścicielami corgi. To było dla nas niesamowite, ponieważ mogliśmy wreszcie porozmawiać twarzą w twarz z: Diane Baillie, Susan Hadley, Glorią Woodward, Valerie Joan Hutton, Caronem McGregorem, Vicky Sandage, Peterem Cliftonem, Chrisem Blance, Wally Aylottem, Diane King, Alanem Matthewsem, Lorraine Weedall, Rita i Leif Wilberg, Hillary Wyer, Teresa Maddox, Alexandra Trefán- Török. 

Był to także czas następnego spotkania z Mary Davies, Liz Cartledge, Kevinem Doverem, Lars Seather i Barry Coulson, którzy dzielili się z nami swoimi doświadczeniami. Dziękuję IM bardzo za to.

Dziękujemy organizatorom i uczestnikom wystawy za miły czas. Podjęliśmy już decyzję, będziemy częściej przyjeżdżać do Wielkiej Brytanii.