Corgi Spa

Spa to będzie finał naszych rozważań. Najpierw podstawy: od samego początku powinniśmy przyzwyczajać swojego pupila do wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych . To zaowocuje np. podczas wizyty u weterynarza gdzie nasz szczeniak będzie spokojnie stał na stoliku i pozwalał się dotykać.

Jako opiekunowie codziennie sprawdzamy kondycję sierści i skóry , oczka, uszy i łapki. To co może nas niepokoić : matowa sierść wynikająca z nieodpowiedniej diety, zmiany na skórze będące np. konsekwencją alergii, zapłakane oczka jako wynik np. suchego powietrza w mieszkaniu, zbyt długie pazurki jako po prostu nasze zaniedbanie!

Zaopatrzmy się w szczotkę i grzebień, cążki do pazurków, szampon.

Jak najczęściej czesz swojego psa po to aby usuwać martwy włos ale również dlatego aby mieć z nim bliski kontakt. Przy okazji dokładnie sprawdzisz stan skóry i sierści.

Kąpanie : szczeniaka staraj się kąpać tylko wtedy kiedy jest to niezbędne. Pamiętaj że zbyt częste kąpanie może spowodować zaburzenie równowagi na skórze. Najpierw zabezpiecz uszy wacikami,  spłucz ciepłą woda całe ciało psa , użyj szamponu dla psów lub naturalnego mydła , namydl porządnie aż do pojawienia się piany, dokładnie spłucz ciepłą wodą , nie oszczędzaj , pozostałości szamponu mogą być przyczyna świądu. Po kąpieli psa  dokładnie wytrzyj ręcznikiem i ewentualnie  zacznij przyzwyczajać do suszarki. Uwaga , jeśli chcesz użyć suszarki , rób to delikatnie aby nie przestraszyć szczeniaka i oczywiście nie używaj gorącego powietrza.

Na początek czyszczenie uszu i przycinanie pazurków zostaw  weterynarzowi lub osobie w gabinecie pielęgnacyjnym. Obserwuj jak robią to profesjonaliści , może i Ty będziesz mógł za jakiś czas robić to sam 🙂

Tak czy siak , raz na jakiś czas  możesz odwiedzić profesjonalny gabinet spa dla psów. Pies na pewno na tym skorzysta a Ty może coś podpatrzysz i czegoś się nauczysz.