Wychowanie to poważna rzecz

Socjalizacja – nie trwa długo ale ma kluczowy wpływ na życie i zachowanie psa w przyszłości . Dlatego niezmiernie ważne jest abyśmy od początku przyzwyczajali naszego szczeniaka do: jazdy samochodem, ruchu ulicznego, obcych ludzi, komunikacji miejskiej, innych zwierząt itd. Nie spiesz się! Pokazuj świat swojemu psu stopniowo, obserwuj jego zachowania. Jeśli on nie czuje się z czymś komfortowo, odpuść, spróbuj kolejnego dnia. Aż do skutku.

Wychowanie – po ukończeniu 10 tygodni możesz zacząć przyzwycajać go do obroży i smyczy. Jest to też dobry okres do wprowadzania obowiązujących zasad np. nie wskakiwanie na łóżko, toaleta na zewnątrz, przychodzenie na komendę.

Psie przedszkole – oczywiście podstawy socjalizacji i wychowania może załatwić za nas psie przedszkole, ale sugerujemy jednak, żeby zająć się tym jednak w domu. Nawet jeśli nie będzie to łatwe. Spowoduje to jednak, że miedzy nami (opiekunami a psem) wytworzy się nieprawdopodobna więź.

Szkolenie – to ostatni etap pracy z naszym pupilem kiedy będzie starszy. Szczerze mówiąc polecamy przeprowadzić ten etap pod opieką profesjonalisty w dziedzinie szkolenia psów. Będzie to wtedy na pewno bezpieczne dla psychiki psa a nam pozwoli zobaczyć spektakularne efekty.