Zanim pojawi się corgi

Jeśli odpowiednio się przygotujesz na przybycie szczeniaka do Twojego domu, ułatwisz maluchowi bezproblemową aklimatyzację. Wtedy też dla Ciebie sytuacja ta będzie przyjemna i niezapomniana.

Najpierw dom: rośliny, które do tej pory stały na podłodze, postaraj się przenieść na komodę lub parapet. Środki czystości w łazience schowaj do szafek. Zabezpiecz gniazdka, kable, przedłużacze. Pamiętaj o zabezpieczeniu dostępu do schodów i balkonów. To bardzo niebezpieczne miejsca. Zwróć uwagę na bardzo małe metalowe lub plastikowe przedmioty, które szczeniak może połknąć. Usuń je z podłogi i wszystkich dostępnych miejsc dla szczeniaka. Kuchnia: szczeniak nie powinien mieć dostępu do „ludzkiego jedzenia” a w szczególności czekolady, kawy, słodyczy, które po zjedzeniu mogą być dla niego bardzo niebezpieczne.

Ogródek przed domem: podstawowa rzecz to zabezpieczenie ogrodzenia. Wszystkie otwory i przerwy w ogrodzeniu muszą być na tyle małe, aby szczeniak nie mógł się przez nie przecisnąć kiedy pozostawimy go bez opieki. Zwróć uwagę na rośliny, które mają kolce. Zabezpiecz je plastikową siatką ogrodniczą. Jeśli w ogrodzie jest oczko wodne najlpiej też odgrodzić je plastikową siatką, do momentu aż szczeniak nie podrośnie.

Zakupy: możesz kupić legowisko w średnim rozmiarze, chociaż nie jest ono niezbędne. Szczeniak i tak znajdzie najbardziej komfortowe dla sobie miejsce w Twoim domu. Zaopatrz się w box transportowy, najlepiej plastikowy z certyfikatem IATA – rozmiar 4 lub 5, cążki do pazurków, grzebień i szczotkę. Potrzebne będą również dwie miski ze stali nierdzewnej, średniej wielkości z podkładem antypoślizgowym.

No i mamy to!